Wszystko o piekarnikach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-890 ATCX

Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-890 ATCX

Wielofunkcyjny piekarnik Mastercook MF-890 ATCX, klasa energetyczna A+ czyli zużycie energii niższe o 10% niż w klasie A, 9 funkcji pieczenia, Master Chef – automatyczne przygotowywanie potraw - 12 przepisów, funkcja Podtrzymywanie temperatury, rożen obrotowy, funkcja Biogrill+, przygotowywanie potraw w niskiej temperaturze – 10 programów, grill o 4 poziomach mocy, programator sterowany dotykowo z dużym, kolorowym wyświetlaczem LCD, teksty w 10 językach, wyświetlanie czasów, temperatur, funkcji, rekomendowanego poziomu pieczenia, Książka kucharska - 50 przepisów, funkcja Pamięć – zapamiętywanie 3 własnych przepisów, System Impulse – automatyczne wysuwanie wkładów, emaliowane drabinki boczne ułatwiające wysuwanie wkładów, automatyczne czyszczenie pirolityczne w dwóch trybach, filtr z katalizatorem oparów, zimne drzwi z 4 szybami, system chłodzenia obudowy piekarnika, wewnętrzne szyby drzwi z możliwością łatwego demontażu, szkło + stal nierdzewna, Linia Vinci.
Interesuje Cię zakup piekarnika
Mastercook Mf-890 atcx?
Zdjęcie producenta

Opis piekarnika Mastercook Mf-890 atcx

Niezależny piekarnik MF-890 ATCX należy do Linii Vinci. Jest to stylistyczna baza, w której zaprojektowano jedną z kolekcji Mastercook. Składają się na nią również okapy i płyty kuchenne. Dzięki podobnym materiałom, z których wykonano urządzenia, zbliżonym wyglądem przyciskom sterującym i wyświetlaczom, wszystkie produkty bardzo pasują do siebie i stanowią estetycznie zgrany zespół. Piekarnik charakteryzuje się klasą energetyczną A-10%. Taki wynik został osiągnięty dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Piekarnik zużywa o 10% mniej energii niż produkty w klasie energetycznej A.

Model posiada funkcję Intelligence Cooking System (I.C.S.) – Master Chef. Jedno z dwunastu najczęściej przygotowywanych dań jest automatycznie pieczone przez piekarnik, który samodzielnie dobiera wszystkie niezbędne parametry (temperaturę, czas, tryb pieczenia). Rozwiązanie to jest możliwe dzięki elektronicznym czujnikom umieszczonym we wnętrzu piekarnika, które nieustannie badają wilgotność i wahania temperatury. Pieczenie przebiega w dwóch fazach:

1. faza poszukiwań – piekarnik rozpoczyna nagrzewanie i określa optymalny czas pieczenia. W zależności od rodzaju dania faza ta trwa od 5 do 40 minut;

2. faza pieczenia.

Niezwykle istotne jest aby korzystać z funkcji Master Chef, zawsze wkładając danie do zimnego piekarnika.

Urządzenie wyposażone zostało w funkcję Książka kucharska z pięćdziesięcioma wgranymi przepisami. Do użytkownika należy wpisanie informacji, jaki rodzaj potrawy chce przygotować. Ponadto trzeba podać wagę potrawy. Może się zdarzyć, że potrzebne będzie również podanie danych o rodzaju naczynia, w jakim zamierzamy piec oraz informacji o wielkości dania. Po wpisaniu tych parametrów, piekarnik sam dobierze potrzebny do przygotowania dania czas, temperaturę i odpowiedni tryb pieczenia. Po zakończeniu pieczenia na wyświetlaczu pojawi się informacja, że danie jest gotowe.

Funkcja Pamięć pozwala na zapamiętanie 3 programów pieczenia. Możemy zapamiętać ostatnio wykonany udany przepis po to, aby móc wykorzystać go w przyszłości, bez konieczności ustawiania manualnego wszystkich parametrów. W ten sposób wzbogacamy menu piekarnika o własne, ulubione przepisy potraw.

Piekarnik Mastercook MF-890 ATCX posiada na swoim wyposażeniu obrotowy rożen elektryczny, który obracając się, równomiernie opieka potrawę. Idealnie nadaje się do przyrządzania kurczaka z rożna.

Wszyscy wiemy jak uciążliwe i czasochłonne jest usuwanie spalonego tłuszczu i osadów ze wszystkich zakamarków wnętrza piekarnika. Ten model Mastercook, podobnie jak kilka innych z funkcją pirolizy, umożliwia pozbycie się tego problemu na zawsze. System Auto Pyro pozwala automatycznie określić stopień zabrudzenia piekarnika i czasu czyszczenia pirolitycznego. Piekarnik określa stopień zabrudzenia wnętrza i proponuje dwa rodzaje czyszczenia. Użytkownik może wybrać najodpowiedniejszy:

Piroliza 2 godziny. W tym ustawieniu proces pirolizy trwa 2 godziny + 30 minut chłodzenia. Ta opcja pozwala na intensywne i idealne doczyszczenie wnętrza urządzenia. Jeśli użytkownik zaprogramował piekarnik uwzględniając taryfę zniżkową prądu (w funkcji Zużycie energii), urządzenie zaproponuje nam wykonanie czyszczenia w godzinach taryfy zniżkowej, tym samym możemy zaoszczędzić na mniejszym poborze energii elektrycznej.

Pyrocontrol. Ten system pirolityczny trwa od 1 godziny 30 minut do 2 godzin 15 minut (uwzględniając chłodzenie).

W czasie czyszczenia pirolitycznego należy wyjąć z piekarnika wszystkie akcesoria oprócz bocznych drabinek i blachy, które to pokryte specjalną emalią pirolityczną są kompatybilne i mogą pozostać we wnętrzu piekarnika podczas czyszczenia. Po zakończeniu czyszczenia wystarczy usunąć osad z popiołu z wnętrza piekarnika za pomocą wilgotnej gąbki. Dym i zapachy usuwane są przez filtr z katalizatorem oparów.

Dzięki systemowi chłodzenia obudowy, bez obaw o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pociech możemy korzystać z dobrodziejstw piekarnika. Chłodne drzwi sprawią, że nawet w momencie przypadkowego dotknięcia, nikt nie zostanie poparzony.

Drzwi piekarnika Mastercook MF-890 ATCX składają się z czterech szyb. Dzięki temu pozostają zimne, co ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci, przebywających w pobliżu pracującego urządzenia. Wewnętrzne szyby drzwi możemy szybko zdemontować, co pomaga w utrzymaniu czystości piekarnika.

System Impulse, jaki zamontowano w modelu, pomaga w wysuwaniu potrawy z piekarnika. A w zasadzie robi to za nas. Po otwarciu drzwiczek urządzenia, wkład wysuwa się samoczynnie i możemy swobodnie doglądać dania. Emaliowane drabinki boczne ułatwią wyciąganie wkładów.

Programator urządzenia jest sterowany dotykowo. Piekarnik posiada duży, kolorowy wyświetlacz LCD, bardzo pomocny w zapoznaniu się z czasem, temperaturą oraz funkcjami pieczenia aż w dziesięciu językach. Dodatkowo wyświetlacz poinformuje nas o właściwym poziomie pieczenia – jest to swoista rekomendacja, do której warto się zastosować. Obsługa programatora jest bardzo prosta i intuicyjna.

Wymiary 51 litrowego piekarnika Mastercook MF-890 ATCX są następujące: wysokość 59,2 cm, szerokość 59,2 cm, głębokość 54,5 cm.

Zestaw programów i funkcji w jakie wyposażono piekarnik, czyni jego użytkowanie komfortowym i przyjemnym.

Przy użyciu funkcji Podtrzymywanie temperatury możemy utrzymać nasze potrawy w stałej temperaturze. Dzieje się tak za sprawą grzałki umieszczonej na spodzie urządzenia oraz wentylatora. Funkcja szczególnie zalecana do wyrastającego ciasta chlebowego lub drożdżowego, ale również do nagrzewania talerzy oraz do odmrażania.

Funkcja Przygotowywanie potraw w niskiej temperaturze pozwoli na przygotowanie naprawdę soczystego i kruchego mięsa. Czas pieczenia jest wydłużony, a temperatura nie przekracza 100°C. Pieczenie może trwać nawet do 6 godzin. Technologia zarezerwowana dotychczas wyłącznie dla dużych restauracji, jest więc już dostępna dla zwykłego gospodarstwa domowego.

Tradycyjne pieczenie to jedna ze standardowych, podstawowych funkcji piekarników. Przed umieszczeniem potrawy we wnętrzu urządzenia, należy je uprzednio nagrzać. Program ten nadaje się do pieczenia chleba, ciasta, pizzy, a nade wszystko soczystego pieczystego z delikatnych mięs, np. dziczyzny. Możemy używać tej funkcji również do duszenia potraw uprzednio podgotowanych na płycie kuchennej. Podczas tego programu pracują jednocześnie grzałki górna i dolna.

Podobną do Tradycyjnego pieczenia funkcją, ale wzbogaconą o walory ekologiczne, jest funkcja Grzałka górna + dolna (Eco).

 

Funkcja Turbo grill + rożen nadaje się do przygotowywania drobiu i innych pieczeni z rożna. Pozwala dobrze dopiec żeberka wołowe, a nawet udziec. Filety rybne nie stracą nic na soczystości podczas użycia tej funkcji.

Funkcja Mocny grill + rożen to praca piekarnika przy użyciu górnej grzałki, bez mieszania powietrza. Zaleca się użycie tej funkcji do rumienienia zapiekanek warzywnych, makaronu lub owoców, umieszczonych na ruszcie.

Funkcja Grill + rożen to pieczenie przy użyciu górnej grzałki. Pieczenie odbywa się bez wstępnego nagrzania piekarnika. Efektem działania tej funkcji jest soczysty i chrupiący, dopieczony ze wszystkich stron drób, lub inne danie z rożna.

Bardzo przydatną funkcją jest opcja Biogrill +. Dzięki niej możemy apetycznie przyrumienić danie pod koniec pieczenia. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu grilla 5 minut przed zakończeniem pieczenia.

Grill o 4 poziomach mocy gwarantuje najlepsze rezultaty pieczenia. Dzięki kontroli elektronicznej, opiekanie za pomocą grilla jest bardzo precyzyjnie sterowane. Dzięki tej funkcji możemy opiekać płaskie kawałki mięsa, powierzchnię ciast owocowych, zapiekanek rybnych i potraw pod beszamelem.

Dzięki funkcji Wentylator + grzałka kołowa + grzałka górna + grzałka dolna przyrządzimy pyszne, dopieczone dania.Praca Termoobiegu z grzałką kołową zapewni równomierne rozprowadzenie ciepła wewnątrz urządzenia. W tym trybie możemy ustawiać naczynia z potrawami na różnych poziomach wkładów.

Dzięki funkcji Odmrażanie szybko i z doskonałym efektem rozmrozimy wyjęte z zamrażalnika danie, lub półprodukt do jego przygotowania.

Producent wyposażył piekarnik piekarnik Mastercook MF-890 ATCX w standardowe akcesoria, ułatwiające pieczenie, jak na przykład wkład emaliowany. Oprócz tego piekarnik posiada obrotowy rożen oraz zestaw akcesoriów do przygotowywania potraw w niskiej temperaturze.

Parametry techniczne piekarnika do zabudowy Mastercook MF-890 ATCX

Roczne zużycie energii (kWh/rok)b.d.
Wysokość (mm)592
Szerokość (mm)592
Głębokość (mm)545
Pojemność całkowita (litry)51

Wyposażenie piekarnika do zabudowy Mastercook MF-890 ATCX

Wyświetlacz elektronicznyTak
Sterowanie elektroniczneTak
RożenTak
GrillTak
TermosondaNie
Automatyczne czyszczenieTak
Prowadnice teleskopoweNie
Interesuje Cię zakup piekarnika
Mastercook Mf-890 atcx?

FagorMastercook – urządzenia AGD z Wrocławia

Firma FagorMastercook ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Powstała po przejęciu przez hiszpański koncern Fagor dawnego Wrozametu, czyli Wrocławskich Zakładów Metalowych. Dziś firma jest producentem nowoczesnych urządzeń AGD pod marką Mastercook: pralek, lodówek, płyt grzejnych, piekarników, kuchenek, zmywarek.

czytaj więcej

Piekarniki podobne do do zabudowy Mastercook MF-890 ATCX

Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-880 ATCX

Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-880 ATCX

Piekarniki elektryczne, Klasa energetyczna A+, Piekarniki średnie (od 50 do 65 litrów), Piekarniki standardowe (60 cm), Piekarniki w kolorze stalowym (inox), Mastercook

Wielofunkcyjny piekarnik Mastercook MF-880 ATCX, klasa energetyczna A+ czyli zużycie energii niższe o 20% niż w klasie A, 12 funkcji pieczenia, Master Chef – automatyczne przygotowywanie potraw - 12 przepisów, funkcja Celeris, funkcja Podtrzymywanie temperatury, funkcja Pizza, funkcja Delikatne potrawy, przygotowywanie potraw w niskiej temperaturze – 6 przepisów, grill o 4 poziomach mocy, programator sterowany dotykowo z dużym wyświetlaczem LCD, teksty w 10 językach, wyświetlanie czasów, temperatur, funkcji, rekomendowanego poziomu pieczenia, Książka kucharska - 49 przepisów, funkcja Pamięć – zapamiętywanie 3 własnych przepisów, System Impulse – automatyczne wysuwanie wkładów, emaliowane drabinki boczne ułatwiające wysuwanie wkładów, automatyczne czyszczenie pirolityczne w dwóch trybach - Auto Pyro (automatyczne określanie stopnia zabrudzenia piekarnika i czasu czyszczenia) i Eco, filtr z katalizatorem oparów, zimne drzwi z 4 szybami, system chłodzenia obudowy piekarnika, wewnętrzne szyby drzwi z możliwością łatwego demontażu, oświetlenie piekarnika z możliwością zapalania również po otwarciu drzwi (z możliwością wyłączania), inox + czarne szkło, Linia Vinci.

czytaj więcej

Opinie o piekarniku do zabudowy Mastercook MF-890 ATCX

Dodaj swoją opinię o piekarniku:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)