Wszystko o piekarnikach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> Piekarnik piecze sam

Piekarnik piecze sam

Jeden z odcinków kultowego polskiego serialu „07 zgłoś się” nosił tytuł „Major opóźnia akcję”. „Piekarnik piecze sam” brzmi niemal równie sensacyjnie. Z tym, że to prawda. Nowoczesne urządzenia do pieczenia zostały tak skonstruowane i wyposażone w tak zaawansowane technologie, że jesteśmy w stanie spokojnie powierzyć im pieczenie od początku do końca.

Książka kucharska – automatyczne przepisy

Niektóre piekarniki posiadają tryb Multimedialna książka kucharska z kilkudziesięcioma automatycznymi przepisami. Funkcja ta pozwala na skorzystanie z pomocy urządzenia w dobraniu odpowiednich parametrów pieczenia wybranej potrawy.

Do użytkownika należy wpisanie informacji, jaki rodzaj potrawy chce przygotować. Ponadto trzeba podać wagę potrawy. Może się zdarzyć, że potrzebne będzie również podanie danych o rodzaju naczynia, w jakim zamierzamy piec oraz informacji o wielkości dania. Po wpisaniu tych parametrów, piekarnik sam dobierze potrzebny do przygotowania dania czas, temperaturę i odpowiedni tryb pieczenia. Jeśli mamy potrzebę dopasować program do indywidualnych upodobań smakowych, możemy to zrobić manualnie, ustawiając czas pieczenia i wagę potrawy. Elektroniczne czujniki umieszczone we wnętrzu urządzenia nieustannie mierzą stopień wilgotności i wahania temperatury. W pierwszej fazie – fazie poszukiwań – piekarnik rozpoczyna nagrzewanie i określa idealny czas pieczenia. W drugiej fazie piekarnik piecze według wybranych przez siebie parametrów. Istotne jest, aby zawsze wkładać potrawę do nienagrzanego piekarnika. Po zakończeniu pieczenia na wyświetlaczu pojawi się informacja, że danie jest gotowe.

Możliwość wprowadzania własnych przepisów przez użytkownika

Funkcja Programy użytkownika pozwala na zapisanie kilkudziesięciu własnych programów pieczenia ulubionych potraw. Możemy zapisać ostatnio wykonany udany przepis po to, aby móc wykorzystać go w przyszłości, bez konieczności ustawiania manualnego wszystkich parametrów. W ten sposób wzbogacamy menu piekarnika o własne, ulubione przepisy potraw.

Przeczytaj więcej o piekarnikach: