Wszystko o piekarnikach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> Piekarnik do zabudowy Mastercook MFV-585 ATCX kompaktowy 45 cm

Piekarnik do zabudowy Mastercook MFV-585 ATCX kompaktowy 45 cm

Kompaktowy piekarnik Mastercook MFV-585 ATCX do gotowania na parze, 8 funkcji gotowania, funkcja blokady, dotykowy programator z elektronicznym wyświetlaczem LCD, wyjmowany zbiornik na wodę, wnętrze piekarnika ze stali nierdzewnej, system chłodzenia obudowy piekarnika, inox + czarne szkło, Linia Vinci.
Interesuje Cię zakup piekarnika
Mastercook Mfv-585 atcx?
Zdjęcie producenta

Opis piekarnika Mastercook Mfv-585 atcx

Niezależny, kompaktowy piekarnik Mastercook MFV-585 ATCX należy do linii stylistycznej Vinci. W podobnym stylu możemy skompletować okap kuchenny i płytę. Uzyskamy wówczas cały set urządzeń zbudowanych z podobnych materiałów, zaopatrzonych w takie same przyciski sterujące i wyświetlacze. Jeśli zależy nam na estetycznie wyglądającym zestawie kuchennym, kupno sprzętu AGD w jednej linii stylistycznej jest mądrym posunięciem

Każdy, komu nie jest obce zagadnienie zdrowej żywności, ma świadomość, że smażone potrawy nie należą do najzdrowszych, zaś najbardziej przychylną naszemu zdrowiu formą przygotowywania posiłków jest gotowanie na parze. Podczas smażenia potrawa wchłania nawet 60% tłuszczu z patelni, podczas gotowania na parze możemy być spokojni o wpływ przyrządzanej potrawy na nasz organizm. Przy tym smak gotowanych na parze dań nie ma sobie równych pod względem bogactwa naturalnych aromatów, wydobywanych podczas całego procesu z potrawy. Większość witamin rozpuszczalnych w wodzie i minerałów, podczas procesu gotowania na parze pozostaje w żywności. Dodatkowo, producent wyposażył piekarnik w specjalny zestaw akcesoriów do gotowania na parze.

W modelu zastosowano system chłodzenia obudowy. Rozwiązanie to zapobiega przypadkowemu poparzeniu, podczas i bezpośrednio po zakończeniu pracy urządzenia. Bardzo ważna funkcja, biorąc pod uwagę zwłaszcza bezpieczeństwo dzieci.

Piekarnik posiada jeszcze jedną niezwykle pomocną funkcję z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jest to funkcja blokady. To rozwiązanie sprawia, że nieautoryzowane używanie piekarnika staje się niemożliwe.

Programator urządzenia jest sterowany dotykowo. Obsługa programatora jest bardzo prosta i intuicyjna. Urządzenie posiada elektroniczny, duży wyświetlacz LCD. Na wyświetlaczu pojawiają się informacje na temat czasów, funkcji i temperatury pieczenia.

 

Wymiary 23 litrowego piekarnika Mastercook MFV-585 ATCX są następujące: wysokość 45,3 cm, szerokość 59,2 cm, głębokość 40 cm.

Model posiada aż osiem funkcji gotowania na parze w temperaturze od 80 do 100°C.

100°C – najczęściej używana temperatura, funkcja do przygotowywania warzyw i mięsa.

85°C – do gotowania produktów delikatnych, np. ryb (pstrąga) w całości.

75°C – do gotowania delikatnych ryb (filety z sardynek i barwena).

90°C – do gotowania delikatnej żywności, owoców, przygotowywania kompotów, a także jajek, nadziewanych pomidorów, które dzięki takiemu sposobowi przyrządzania zachowują swój kształt oraz do gotowania kremów.

95°C – do gotowania wątroby drobiowej i odgrzewania gotowych dań.

80°C – czyli tzw. „gotowanie na małym ogniu”. Funkcja nadaje się do rozpuszczania czekolady lub masła oraz do ogrzewania owoców do natychmiastowego spożycia.

55°C – powolne rozmrażanie bez gotowania – rozmrażanie filetów rybnych przed obtoczeniem w bułce, czerwonych owoców, które powinny być przechowywane w niskiej temperaturze (sosy, torty).

60°C – powolne rozmrażanie bez gotowania – rozmrażanie mięsa lub kiełbasy przed grillowaniem.

 

Producent wyposażył piekarnik piekarnik Mastercook MFV-585 ATCX w akcesoria, ułatwiające jego użytkowanie. Otrzymamy więc naczynie na potrawy, czyli tacę perforowaną ze stali nierdzewnej, do której wkładamy gotowaną żywność i naczynie na skropliny, czyli tacę ze stali nierdzewnej, która pozwala odzyskać skroploną wodę. Oprócz tego na wyposażeniu piekarnika znajduje się wyciągany zbiornik na wodę o pojemności 1 litra. Ponadto chromowany ruszt.

Parametry techniczne piekarnika do zabudowy Mastercook MFV-585 ATCX kompaktowy 45 cm

Roczne zużycie energii (kWh/rok)b.d.
Wysokość (mm)453
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)430
Pojemność całkowita (litry)23

Wyposażenie piekarnika do zabudowy Mastercook MFV-585 ATCX kompaktowy 45 cm

Wyświetlacz elektronicznyTak
Sterowanie elektroniczneTak
RożenNie
GrillNie
TermosondaNie
Automatyczne czyszczenieNie
Prowadnice teleskopoweNie
Interesuje Cię zakup piekarnika
Mastercook Mfv-585 atcx?

FagorMastercook – urządzenia AGD z Wrocławia

Firma FagorMastercook ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Powstała po przejęciu przez hiszpański koncern Fagor dawnego Wrozametu, czyli Wrocławskich Zakładów Metalowych. Dziś firma jest producentem nowoczesnych urządzeń AGD pod marką Mastercook: pralek, lodówek, płyt grzejnych, piekarników, kuchenek, zmywarek.

czytaj więcej

Piekarniki podobne do do zabudowy Mastercook MFV-585 ATCX kompaktowy 45 cm

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o piekarniku do zabudowy Mastercook MFV-585 ATCX kompaktowy 45 cm

Dodaj swoją opinię o piekarniku:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)