Wszystko o piekarnikach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-580 ATCX kompaktowy 45 cm

Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-580 ATCX kompaktowy 45 cm

Wielofunkcyjny, kompaktowy piekarnik Mastercook MF-580 ATCX, klasa energetyczna A, 9 funkcji pieczenia, funkcja Celeris, funkcja Pizza, dotykowy programator z elektronicznym wyświetlaczem LCD, Książka kucharska - 15 przepisów, emaliowane drabinki boczne ułatwiające wysuwanie wkładów, automatyczne czyszczenie pirolityczne w trzech trybach - Auto Pyro (automatyczne określanie stopnia zabrudzenia piekarnika i czasu czyszczenia), Eco i Turbo, filtr z katalizatorem oparów, Pull System Plus – całkowicie wysuwane teleskopowo wkłady, zimne drzwi z 4 szybami, system chłodzenia obudowy piekarnika, wewnętrzne szyby drzwi z możliwością łatwego demontażu, front ze szkła i stali nierdzewnej, Linia Vinci.
Interesuje Cię zakup piekarnika
Mastercook Mf-580 atcx?
Zdjęcie producenta

Opis piekarnika Mastercook Mf-580 atcx

Niezależny, kompaktowy piekarnik Mastercook MF-580 ATCX należy do linii stylistycznej Vinci. W podobnym stylu możemy skompletować okap kuchenny i płytę. Uzyskamy wówczas cały set urządzeń zbudowanych z podobnych materiałów, zaopatrzonych w takie same przyciski sterujące i wyświetlacze. Jeśli zależy nam na estetycznie wyglądającym zestawie kuchennym, kupno sprzętu AGD w jednej linii stylistycznej jest mądrym posunięciem. Piekarnik posiada klasę efektywności energetycznej A, co oznacza, że urządzenie jest niezwykle energooszczędne i możemy korzystać z niego bez obaw o wysokie rachunki.

Model wyposażony został w funkcję Książka kucharska z 15 wgranymi przepisami. Do użytkownika należy wpisanie informacji, jaki rodzaj potrawy chce przygotować. Ponadto trzeba podać wagę potrawy. Może się zdarzyć, że potrzebne będzie również podanie danych o rodzaju naczynia, w jakim zamierzamy piec oraz informacji o wielkości dania. Po wpisaniu tych parametrów, piekarnik sam dobierze potrzebny do przygotowania dania czas, temperaturę i odpowiedni tryb pieczenia. Po zakończeniu pieczenia na wyświetlaczu pojawi się informacja, że danie jest gotowe.

Aby pozbyć się uciążliwych zanieczyszczeń z wnętrza piekarnika, Mastercook zaopatrzył model w funkcję pirolizy. System Auto Pyro pozwala automatycznie określić stopień zabrudzenia piekarnika i czasu czyszczenia pirolitycznego. Spalane w bardzo wysokiej temperaturze zabrudzenia wystarczy po zakończeniu procesu wymieść wilgotną gąbką na zewnątrz.

Podczas czyszczenia pirolitycznego należy usunąć wszystkie akcesoria z wnętrza piekarnika oprócz drabinek bocznych i blachy, które pokryte są specjalną emalią pirolityczną. Urządzenie posiada filtr z katalizatorem oparów.

W piekarniku zastosowano system chłodzenia obudowy. Rozwiązanie to zapobiega przypadkowemu poparzeniu, podczas i bezpośrednio po zakończeniu pracy urządzenia. Bardzo ważna funkcja, biorąc pod uwagę zwłaszcza bezpieczeństwo dzieci.

Drzwi piekarnika Mastercook MF-580 ATCX składają się z czterech szyb, pomiędzy którymi utworzone są komory powietrza, pomagające wyizolować ciepło tak, aby pozostało ono tylko w piekarniku. Drzwi dzięki temu pozostają zimne, a co za tym idzie – bezpieczne dla osób przebywających w pobliżu pracującego urządzenia. Wewnętrzne szyby drzwi możemy szybko zdemontować, co pomaga w utrzymaniu czystości piekarnika.

Pull System Plus to całkowicie wysuwane teleskopowo wkłady. Dzięki temu systemowi, absolutnie bezpiecznie możemy wysunąć naszą potrawę z wnętrza urządzenia, bez ryzyka, że wyląduje ona na podłodze. Ryzyko poparzenia dzięki temu rozwiązaniu praktycznie nie istnieje. Dodatkowo, specjalne drabinki boczne ułatwiają wysuwanie wkładów.

 

Programator urządzenia jest sterowany dotykowo. Obsługa programatora jest bardzo prosta i intuicyjna. Urządzenie posiada elektroniczny, duży wyświetlacz LCD. Na wyświetlaczu pojawiają się informacje na temat czasów, funkcji i temperatury pieczenia, a nawet rekomendacje dotyczące zalecanego poziomu pieczenia.

Wymiary 36 litrowego piekarnika Mastercook MF-580 ATCX są następujące: wysokość 45,6cm, szerokość 59,2 cm, głębokość 54,7 cm.

Model posiada szereg funkcji, które pozwolą na przygotowanie smacznych i zdrowych dań w krótkim czasie.

Tradycyjne pieczenie – pracują jednocześnie grzałki górna i dolna, bez systemu mieszania powietrza. Czyli wentylator w tej funkcji nie jest aktywny. Tryb tradycyjny wymaga wcześniejszego nagrzania piekarnika. Za pomocą tej funkcji upieczemy chleb, ciasto, babkę oraz mięso. Zaleca się przyrządzanie w ten sposób delikatnych i czasochłonnych pieczeni, np. soczystej dziczyzny. Można również użyć go do powierzchniowego pieczenia wołowiny i innych czerwonych mięs. Funkcja ta będzie przydatna także do duszenia dań w zamkniętych naczyniach, po wcześniejszym ich podgotowaniu na płycie, np. kurczaka w winie lub królika w sosie. Potrawę należy umieścić na jednym poziomie piekarnika, najlepiej w środkowej jego części, jest ona dzięki temu równomiernie ogrzewana od dołu i od góry.

Funkcja Celeris pozwala na błyskawiczne rozgrzanie piekarnika do wysokiej temperatury.

Program Grill średni pomoże nam przyrządzić smakowite danie przy współudziale górnej grzałki.

Funkcja Grill mocny służy do pieczenia zapiekanek makaronowych, sufletów i dań pod beszamelem. Cała powierzchnia wkładu jest nagrzewana równomiernie.

Wentylator + grill to świetny program do przyrządzania solidnych porcji pieczystego. Ciepło rozprowadzane jest wówczas równomiernie wokół opiekanej potrawy.

Termoobieg z grzałką kołową – urządzenie rozgrzewane jest pośrodku za pomocą grzałki kołowej. Termoobieg rozprowadza ciepło wewnątrz piekarnika. Tę funkcję możemy stosować, umieszczając potrawę na różnych poziomach wkładów.

W trybie Grzanie tradycyjne z wentylatorem szybko upieczemy każde danie. Ten program doskonale nadaje się do pieczenia ciasteczek, tart i ciast typu „tourte”. Włączane są jednocześnie grzałki dolna i górna oraz termoobieg.

Funkcja Pizza pozwoli nam upiec domową pizzę w profesjonalny sposób. Wentylator i dolna grzałka sprawią, że spód pizzy będzie przypieczony, a wierzch nie ulegnie przypaleniu.

Dzięki funkcji Odmrażanie szybko i z doskonałym efektem rozmrozimy wyjęte z zamrażalnika danie, lub półprodukt do jego przygotowania.

 

Producent wyposażył piekarnik piekarnik Mastercook MF-580 ATCX w akcesoria, ułatwiające jego użytkowanie. Otrzymamy więc wkład głęboki emaliowany, służący do pieczenia dużych pieczeni. Ponadto chromowany ruszt, który może posłużyć również do stawiania na nim foremek z ciastem, tortownic, czy też naczyń do zapiekanek. Oczywiście spełnia on przede wszystkim swoją główną rolę, czyli bezpośrednio na nim można kłaść opiekane potrawy, np. drób, ryby, itp.

Parametry techniczne piekarnika do zabudowy Mastercook MF-580 ATCX kompaktowy 45 cm

Roczne zużycie energii (kWh/rok)b.d.
Wysokość (mm)456
Szerokość (mm)592
Głębokość (mm)547
Pojemność całkowita (litry)36

Wyposażenie piekarnika do zabudowy Mastercook MF-580 ATCX kompaktowy 45 cm

Wyświetlacz elektronicznyTak
Sterowanie elektroniczneTak
RożenNie
GrillTak
TermosondaNie
Automatyczne czyszczenieTak
Prowadnice teleskopoweTak
Interesuje Cię zakup piekarnika
Mastercook Mf-580 atcx?

FagorMastercook – urządzenia AGD z Wrocławia

Firma FagorMastercook ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Powstała po przejęciu przez hiszpański koncern Fagor dawnego Wrozametu, czyli Wrocławskich Zakładów Metalowych. Dziś firma jest producentem nowoczesnych urządzeń AGD pod marką Mastercook: pralek, lodówek, płyt grzejnych, piekarników, kuchenek, zmywarek.

czytaj więcej

Piekarniki podobne do do zabudowy Mastercook MF-580 ATCX kompaktowy 45 cm

Nie znaleziono podobnych produktów

Opinie o piekarniku do zabudowy Mastercook MF-580 ATCX kompaktowy 45 cm

Dodaj swoją opinię o piekarniku:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)