Wszystko o piekarnikach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-880 ATCX

Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-880 ATCX

Wielofunkcyjny piekarnik Mastercook MF-880 ATCX, klasa energetyczna A+ czyli zużycie energii niższe o 20% niż w klasie A, 12 funkcji pieczenia, Master Chef – automatyczne przygotowywanie potraw - 12 przepisów, funkcja Celeris, funkcja Podtrzymywanie temperatury, funkcja Pizza, funkcja Delikatne potrawy, przygotowywanie potraw w niskiej temperaturze – 6 przepisów, grill o 4 poziomach mocy, programator sterowany dotykowo z dużym wyświetlaczem LCD, teksty w 10 językach, wyświetlanie czasów, temperatur, funkcji, rekomendowanego poziomu pieczenia, Książka kucharska - 49 przepisów, funkcja Pamięć – zapamiętywanie 3 własnych przepisów, System Impulse – automatyczne wysuwanie wkładów, emaliowane drabinki boczne ułatwiające wysuwanie wkładów, automatyczne czyszczenie pirolityczne w dwóch trybach - Auto Pyro (automatyczne określanie stopnia zabrudzenia piekarnika i czasu czyszczenia) i Eco, filtr z katalizatorem oparów, zimne drzwi z 4 szybami, system chłodzenia obudowy piekarnika, wewnętrzne szyby drzwi z możliwością łatwego demontażu, oświetlenie piekarnika z możliwością zapalania również po otwarciu drzwi (z możliwością wyłączania), inox + czarne szkło, Linia Vinci.
Interesuje Cię zakup piekarnika
Mastercook Mf-880 atcx?
Zdjęcie producenta

Opis piekarnika Mastercook Mf-880 atcx

Niezależny, bogato wyposażony piekarnik Mastercook MF-880 ATCX należy do Linii Vinci. Jest to jedna ze stylistycznych linii Mastercooka. W podobnym stylu estetycznym możemy dokupić również okap i płytę kuchenną. Dzięki podobnym materiałom, przyciskom sterującym i wyświetlaczom uzyskamy wówczas piękny komplet urządzeń kuchennych. Piekarnik jest zaawansowanym technologicznie modelem, wyposażonym w ciekawe opcje ochrony bezpieczeństwa użytkownika i funkcje pieczenia. Urządzenie należy do klasy energetycznej A+. W przypadku tego modelu oznacza to, że dzięki zaawansowanej technologii stworzono piekarnik zdolny zużywać o 20% mniej energii niż podobne modele w klasie A.

Piekarnik został wyposażony w funkcję Master Chef. Jest to tzw. I.C.S. (Intelligence Cooking System). Funkcja ta znacząco ułatwia pieczenie, ponieważ piekarnik sam dobiera wszystkie parametry w zależności od wybranego dania. A do wyboru mamy 12 potraw, każdy z przepisów jest automatycznie realizowany przez piekarnik. Elektroniczne czujniki umieszczone we wnętrzu urządzenia nieustannie mierzą stopień wilgotności i wahania temperatury. W pierwszej fazie – fazie poszukiwań – piekarnik rozpoczyna nagrzewanie i określa idealny czas pieczenia. W drugiej fazie piekarnik piecze według wybranych przez siebie parametrów. Istotne jest, aby zawsze wkładać potrawę do nienagrzanego piekarnika.

Model posiada tryb Książka kucharska. Funkcja ta pozwala na skorzystanie z pomocy urządzenia w dobraniu odpowiednich parametrów pieczenia. Wystarczy podać rodzaj, wagę, wielkość potrawy i informację o naczyniu, w którym chcemy upiec danie. Piekarnik po otrzymaniu tych danych, sam dobierze odpowiedni czas, temperaturę i tryb pieczenia optymalny do przygotowania potrawy. Książka kucharska zawiera aż 49 przepisów.

Funkcja Pamięć pozwala na zapamiętanie 3 programów pieczenia. Możemy zapamiętać ostatnio wykonany udany przepis po to, aby móc wykorzystać go w przyszłości, bez konieczności ustawiania manualnego wszystkich parametrów. W ten sposób wzbogacamy menu piekarnika o własne, ulubione przepisy potraw.

Aby pozbyć się uciążliwych zanieczyszczeń z wnętrza piekarnika, Mastercook zaopatrzył model w funkcję pirolizy. Spalane w bardzo wysokiej temperaturze zabrudzenia wystarczy po zakończeniu procesu wymieść wilgotną gąbką na zewnątrz. System Auto Pyro rozpoznaje system zabrudzenia piekarnika i dopasowuje do niego adekwatny rodzaj czyszczenia, użytkownik może zatem wybrać:

Piroliza 2 godziny. Trwający 2 godziny i 30 minut (z chłodzeniem) proces intensywnie pozwoli doczyścić bardzo zabrudzony piekarnik.

Pyrocontrol. Opcja trwająca od 1 godziny 30 minut do 2 godzin 15 minut (z chłodzeniem).

Podczas czyszczenia pirolitycznego należy usunąć wszystkie akcesoria z wnętrza piekarnika oprócz drabinek bocznych i blachy, które pokryte są specjalną emalią pirolityczną. Dym i zapachy usuwane są przez filtr z katalizatorem oparów.

Dzięki systemowi chłodzenia obudowy, bez obaw o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pociech możemy korzystać z dobrodziejstw piekarnika. Chłodne drzwi sprawią, że nawet w momencie przypadkowego dotknięcia, nikt nie zostanie poparzony.

Drzwi piekarnika Mastercook MF-880 ATCX składają się z czterech szyb, pomiędzy którymi utworzone są komory powietrza, pomagające wyizolować ciepło tak, aby pozostało ono tylko w piekarniku. Drzwi dzięki temu pozostają zimne, co ma niebagatelne znaczenie jeśli chodzi na przykład o bezpieczeństwo dzieci, przebywających w pobliżu pracującego urządzenia. Wewnętrzne szyby drzwi możemy szybko zdemontować, co pomaga w utrzymaniu czystości piekarnika.

System Impulse to doskonałe rozwiązanie pod względem komfortu i bezpieczeństwa użytkowania urządzenia. System polega na automatycznym wysunięciu wkładu z potrawą w momencie otwarcia drzwi piekarnika. Emaliowane drabinki boczne ułatwią wysuwanie wkładów.

W piekarniku funkcjonuje oświetlenie, zapalane również po otwarciu drzwi, z możliwością wyłączania.

Programator urządzenia jest sterowany dotykowo. Piekarnik posiada duży wyświetlacz LCD, bardzo pomocny w zapoznaniu się z czasem, temperaturą oraz funkcjami pieczenia aż w dziesięciu językach. Dodatkowo wyświetlacz poinformuje nas o właściwym poziomie pieczenia – jest to swoista rekomendacja, do której warto się zastosować. Obsługa programatora jest bardzo prosta i intuicyjna.

Wymiary 51 litrowego piekarnika Mastercook MF-880 ATCX są następujące: wysokość 59,5 cm, szerokość 59,2 cm, głębokość 55,2 cm.

Urządzenie wyposażono w zestaw funkcji pieczenia, które ułatwią przygotowanie najbardziej złożonych zestawów obiadowych i deserów.

Przy użyciu funkcji Podtrzymywanie temperatury możemy utrzymać nasze potrawy w stałej temperaturze. Dzieje się tak za sprawą grzałki umieszczonej na spodzie urządzenia oraz wentylatora. Funkcja szczególnie zalecana do wyrastającego ciasta chlebowego lub drożdżowego, ale również do nagrzewania talerzy oraz do odmrażania.

Dzięki funkcji Delikatne potrawy przygotujemy jogurt lub wysuszymy grzyby.

Funkcja Przygotowywanie potraw w niskiej temperaturze pozwoli na przygotowanie naprawdę soczystego i kruchego mięsa. Czas pieczenia jest wydłużony, a temperatura nie przekracza 100°C. Pieczenie może trwać nawet do 6 godzin. Technologia zarezerwowana dotychczas wyłącznie dla dużych restauracji, jest więc już dostępna dla zwykłego gospodarstwa domowego.

Tradycyjne pieczenie – jednoczesna praca górnej i dolnej grzałki. Ważne, aby przed umieszczeniem potrawy w piekarniku, nagrzać urządzenie. Funkcja nadaje się do pieczenia chleba, ciasta, pizzy, ryb i mięsa. Zwłaszcza polecana jest do przyrządzania soczystej dziczyzny. Ponadto możemy użyć jej do duszenia mięs w zamkniętych naczyniach, po wcześniejszym ich podgotowaniu, np. królika w sosie lub kurczaka w winie.

Funkcja Celeris pozwala rozgrzać piekarnik w ciągu bardzo krótkiego czasu do bardzo wysokiej temperatury. Oszczędność czasu jest przy tym rozwiązaniu technologicznym bezdyskusyjna.

Program Grill średni pomoże nam przyrządzić smakowite danie przy współudziale górnej grzałki.

Funkcja Grill mocny służy do pieczenia zapiekanek makaronowych, sufletów i dań pod beszamelem. Cała powierzchnia wkładu jest nagrzewana równomiernie.

Grill o 4 poziomach mocy gwarantuje najlepsze rezultaty pieczenia. Dzięki kontroli elektronicznej, opiekanie za pomocą grilla jest bardzo precyzyjnie sterowane. Dzięki tej funkcji możemy opiekać płaskie kawałki mięsa, powierzchnię ciast owocowych, zapiekanek rybnych i potraw pod beszamelem.

Funkcja Wentylator + grill nadaje się do przygotowywania porcji mięsa o pokaźnych gabarytach na grillu. Ciepło jest rozprowadzane przez wentylator równomiernie, dzięki temu potrawa jest poddawana obróbce cieplnej, będąc jednakowo opiekaną ze wszystkich stron.

Dzięki funkcji Wentylator + grzałka kołowa + grzałka górna + grzałka dolna przyrządzimy pyszne, dopieczone dania.

Tryb Grzanie tradycyjne z wentylatorem ułatwia szybkie pieczenie. Doskonały program do pieczenia ciastek, ciast typu „tourte” i tart. Podczas tego trybu pracuje jednocześnie grzałka górna, dolna i termoobieg.

Dzięki pracy termoobiegu i mocnego ogrzewania od spodu możemy przygotować pyszną pizzę lub paellę. To funkcja Mocne grzanie dołu z termoobiegiem.

Praca Termoobiegu z grzałką kołową zapewni równomierne rozprowadzenie ciepła wewnątrz urządzenia. W tym trybie możemy ustawiać naczynia z potrawami na różnych poziomach wkładów.

Nie musimy zasiadać w pizzerii, żeby zjeść prawdziwą pizzę. Efekt profesjonalnie wypieczonego włoskiego specjału zapewni Funkcja Pizza. Dół dania będzie przypieczony, ale składniki, które położyliśmy na jego wierzchu, nie ulegną przypaleniu. Funkcja ta nie wymaga wcześniejszego nagrzewania piekarnika.

Dzięki funkcji Odmrażanie szybko i z doskonałym efektem rozmrozimy wyjęte z zamrażalnika danie, lub półprodukt do jego przygotowania.

 

Producent wyposażył piekarnik piekarnik Mastercook MF-880 ATCX w akcesoria, ułatwiające jego użytkowanie. Otrzymamy więc wkład emaliowany do pieczenia, którego możemy użyć do przygotowywania pieczonych mięs, drobiu, ryb, ciast i zapiekanek. Dodatkowo – wkład głęboki emaliowany, służący do pieczenia dużych pieczeni. Ponadto chromowany ruszt, który może posłużyć również do stawiania na nim foremek z ciastem, tortownic, czy też naczyń do zapiekanek. Oczywiście spełnia on przede wszystkim swoją główną rolę, czyli bezpośrednio na nim można kłaść opiekane potrawy, np. drób, ryby, itp. Dodatkowo piekarnik posiada zestaw akcesoriów do pieczenia w niskiej temperaturze.

Parametry techniczne piekarnika do zabudowy Mastercook MF-880 ATCX

Roczne zużycie energii (kWh/rok)b.d.
Wysokość (mm)595
Szerokość (mm)592
Głębokość (mm)552
Pojemność całkowita (litry)51

Wyposażenie piekarnika do zabudowy Mastercook MF-880 ATCX

Wyświetlacz elektronicznyTak
Sterowanie elektroniczneTak
RożenNie
GrillTak
TermosondaNie
Automatyczne czyszczenieTak
Prowadnice teleskopoweNie
Interesuje Cię zakup piekarnika
Mastercook Mf-880 atcx?

FagorMastercook – urządzenia AGD z Wrocławia

Firma FagorMastercook ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Powstała po przejęciu przez hiszpański koncern Fagor dawnego Wrozametu, czyli Wrocławskich Zakładów Metalowych. Dziś firma jest producentem nowoczesnych urządzeń AGD pod marką Mastercook: pralek, lodówek, płyt grzejnych, piekarników, kuchenek, zmywarek.

czytaj więcej

Piekarniki podobne do do zabudowy Mastercook MF-880 ATCX

Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-890 ATCX

Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-890 ATCX

Piekarniki elektryczne, Klasa energetyczna A+, Piekarniki średnie (od 50 do 65 litrów), Piekarniki standardowe (60 cm), Piekarniki w kolorze stalowym (inox), Mastercook

Wielofunkcyjny piekarnik Mastercook MF-890 ATCX, klasa energetyczna A+ czyli zużycie energii niższe o 10% niż w klasie A, 9 funkcji pieczenia, Master Chef – automatyczne przygotowywanie potraw - 12 przepisów, funkcja Podtrzymywanie temperatury, rożen obrotowy, funkcja Biogrill+, przygotowywanie potraw w niskiej temperaturze – 10 programów, grill o 4 poziomach mocy, programator sterowany dotykowo z dużym, kolorowym wyświetlaczem LCD, teksty w 10 językach, wyświetlanie czasów, temperatur, funkcji, rekomendowanego poziomu pieczenia, Książka kucharska - 50 przepisów, funkcja Pamięć – zapamiętywanie 3 własnych przepisów, System Impulse – automatyczne wysuwanie wkładów, emaliowane drabinki boczne ułatwiające wysuwanie wkładów, automatyczne czyszczenie pirolityczne w dwóch trybach, filtr z katalizatorem oparów, zimne drzwi z 4 szybami, system chłodzenia obudowy piekarnika, wewnętrzne szyby drzwi z możliwością łatwego demontażu, szkło + stal nierdzewna, Linia Vinci.

czytaj więcej

Opinie o piekarniku do zabudowy Mastercook MF-880 ATCX

Dodaj swoją opinię o piekarniku:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)