Wszystko o piekarnikach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> Piekarnik Amica do zabudowy Impression EBA8552

Piekarnik Amica do zabudowy Impression EBA8552

Piekarnik Amica do zabudowy Impression EBA8552, klasa energetyczna A, 8 funkcji pieczenia, programator sensorowy Ts, drabinki boczne, szybki nagrzew, prowadnice teleskopowe, szyba refleksyjna, wkłady katalityczne, system chłodzenia obudowy, elektryczny rożen obrotowy, pakiet No problem, opuszczana grzałka opiekacza, system czyszczący, perfekcyjna cyrkulacja powietrza, czarny, Linia Impression.
Interesuje Cię zakup piekarnika
Amica Impression eba8552?
Zdjęcie producenta

Opis piekarnika Amica Impression eba8552

Piekarnik elektryczny Amica Multi Impression EBA8552 jest prawdziwie uniwersalnym urządzeniem. Zaawansowanie technologiczne piekarnika i 8 doskonale skonfigurowanych funkcji pozwala tak dobrać odpowiednie ustawienie, aby przy znikomym zużyciu energii, cieszyć się doskonałym efektem pieczenia. Dodatkowym atutem modelu jest łatwość obsługi. Czytelny wyświetlacz jest niezwykle pomocny w optymalnym ustawieniu urządzenia. Piekarnik charakteryzuje się klasą energetyczną A. Jest zatem urządzeniem energooszczędnym i ekologicznym.

Pakiet No Problem to kompleksowe rozwiązanie problemów z utrzymaniem czystości piekarnika. Dzięki powłoce antyadhezyjnej Non Stick, którą pokryta jest blacha do pieczenia, tłuszcz z potraw nie przywiera do powierzchni. Natomiast czyszczenie parowe Steam Clean pozwala zmiękczyć tłuszcz i brud na tyle skutecznie, że usunięcie go z wnętrza piekarnika staje się bardzo łatwe.

Podwójne, szklane drzwi piekarnika zapewnią bezpieczeństwo osób przebywających w jego pobliżu, podczas pracy urządzenia.

Kolejnym udogodnieniem, a zarazem zabezpieczeniem, jest system chłodzenia obudowy piekarnika. Oczywiście nie chodzi tylko o zabezpieczenie sąsiadujących z pracującym urządzeniem mebli przed niepożądanym nagrzewaniem, które w efekcie może prowadzić do ich uszkodzenia, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzi, a zwłaszcza dzieci. Chłodna obudowa zapewni spokój ducha rodzicom i ustrzeże dzieci przed poparzeniami.

Specyficzna, nowoczesna konstrukcja piekarnika wraz z funkcją termoobiegu gwarantują perfekcyjną cyrkulację gorącego powietrza.

Piekarnik posiada opuszczaną grzałkę opiekacza, co pozwala użytkownikowi na doskonały dostęp do górnej komory ściany piekarnika, na przykład w celu dokładnego wyczyszczenia urządzenia.

Świetnym rozwiązaniem jeśli chodzi o pomoc w utrzymaniu doskonałej czystości piekarnika jest system czyszczący. Zawdzięczamy to specjalnej powłoce, w jaką Amica wyposażyła ten model.

Dodatkowym „wspomaganiem” jeśli chodzi o zagadnienie utrzymania w czystości urządzenia jest zastosowanie nowej konstrukcji drzwi, dzięki której można bezpiecznie i łatwo zdemontować szybę piekarnika bez konieczności wyjmowania całych drzwi. Pomaga w tym zastosowanie dwóch klipsów na górze drzwi – dzięki temu bez żadnych narzędzi zdejmiemy drzwi i założymy je z powrotem.

Elektryczny rożen obrotowy zapewni łatwość przygotowania soczystych i chrupiących mięs, zwłaszcza drobiu.

Zastosowanie szyby refleksyjnej od wewnątrz piekarnika powoduje zmniejszenie temperatury na jego froncie o 15%. Jest to istotne rozwiązanie, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu pracującego urządzenia.

Piekarnik został wyposażony w prowadnice teleskopowe, które służą do wysuwania tac z piekarnika. Dzięki prowadnicom proces wyciągania gorących dań z piekarnika staje się nieporównywalnie bardziej bezpieczny i łatwy.

Dodatkowo piekarnik posiada zdejmowane drabinki boczne. Ponieważ można je niezwykle łatwo zdemontować, można je bardziej dokładnie umyć.

Jeśli chcemy rozgrzać błyskawicznie – w ciągu 4 minut – piekarnik do temperatury 150°C, możemy zrobić to za pomocą opcji Szybki nagrzew.

Czystość piekarnika gwarantują wkłady katalityczne, które zatrzymują tłuszcz i brud. Dzięki możliwości ich wymiany mamy zapewniony komfort użytkowania piekarnika.

 

 

Piekarnik posiada sensorowy programator Ts z wyświetlaczem LED. Jest on wyposażony w trzy praktyczne opcje: opóźniony start, minutnik oraz nastawianie czasu działania piekarnika. Pozwala to kontrolować czas pieczenia.

 

Wymiary 60 litrowego piekarnika Amica Impression EBA8552 są następujące: wysokość 59,5 cm, szerokość 59,5 cm, głębokość 57,5 cm.

 

Model posiada szereg funkcji, które pozwolą na przygotowanie smacznych i zdrowych dań w krótkim czasie.

Program wentylator + grzejnik górny + grzejnik dolny umożliwia pieczenie ciast. Uruchamiane są wówczas obie grzałki – dolna oraz górna i dodatkowo termoobieg.

Grzejnik dolny + grzejnik górny /nagrzewanie konwencjonalne/ pozwala na pieczenie według większości przepisów kulinarnych.

Dzięki Opiekaczowi elektrycznemuprzygotowanie ryby z grilla, szaszłyków, pieczonych kiełbasek lub tostów jest proste i szybkie.

Opiekacz + grzejnik górny /supergrill/ – pozwala na grillowanie na ruszcie dużych porcji mięsa.

Wentylator + opiekacz /turbogrill/ – umożliwi opiekanie dużych porcji mięsa bez potrzeby opiekania ich na ruszcie.

Grzejnik górny /zarumienianie/ – to doskonała funkcja do dopieczenia górnej części ciasta.

Podczas programu grzejnik dolny /podpiekanie/ pracuje tylko grzałka umieszczona na dole urządzenia. Funkcja służy do dopiekania spodów ciast.

Technologia termoobieg + grzejnik dolny /pizza/ pozwala upiec pizzę i inne dania, które wymagają dokładnego dopieczenia spodu. Podczas pracy tego programu działa dolna grzałka i termoobieg.

Termoobieg /wentylator + grzałka pierścieniowa/ – pieczenie ciast na dwóch poziomach równocześnie, szybkie rozmrażanie potraw.

Dzięki opcji Rozmrażanie możemy w ciągu kilku minut rozmrozić półprodukt lub gotowe danie wyjęte z zamrażarki.

 

Piekarnik Amica Impression EBA8552 został wyposażony w dwie blachy do pieczenia oraz drabinkę suszarniczą. Blacha Procook, która posiada powierzchnię o heksagonalnej strukturze, przypominającej plaster miodu, zapobiega przywieraniu do niej potraw.

Parametry techniczne piekarnika Amica do zabudowy Impression EBA8552

Roczne zużycie energii (kWh/rok)bd
Wysokość (mm)595
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)575
Pojemność całkowita (litry)60

Wyposażenie piekarnika Amica do zabudowy Impression EBA8552

Wyświetlacz elektronicznyTak
Sterowanie elektroniczneTak
RożenTak
GrillTak
TermosondaNie
Automatyczne czyszczenieNie
Prowadnice teleskopoweTak
Interesuje Cię zakup piekarnika
Amica Impression eba8552?

Amica – polskie piekarniki

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Piekarniki podobne do Amica do zabudowy Impression EBA8552

Piekarnik Amica do zabudowy Integra EBI7542

Piekarnik Amica do zabudowy Integra EBI7542

Piekarniki elektryczne, Klasa energetyczna A, Piekarniki średnie (od 50 do 65 litrów), Piekarniki standardowe (60 cm), Piekarniki w kolorze czarnym, Amica

Piekarnik Amica do zabudowy Integra EBI7542, klasa energetyczna A-20%, 8 funkcji pieczenia, programator sensorowy Ts, wewnętrzna szyba refleksyjna, funkcja Szybki nagrzew, chowane pokrętła, opuszczana grzałka opiekacza, prowadnice teleskopowe, system Aqualytic, Pakiet No Problem, inox, Linia Integra.

czytaj więcej
Piekarnik Amica do zabudowy Integra EBI8873

Piekarnik Amica do zabudowy Integra EBI8873

Piekarniki elektryczne, Klasa energetyczna A, Piekarniki średnie (od 50 do 65 litrów), Piekarniki standardowe (60 cm), Piekarniki w kolorze czarnym, Amica

Piekarnik Amica do zabudowy Integra EBI8873, klasa energetyczna A, 12 funkcji pieczenia, 15 gotowych programów pieczenia, programator sensorowy Td, chowane pokrętła, termosonda, wewnętrzna szyba refleksyjna, funkcja Szybki nagrzew, elektryczny rożen obrotowy, system Aqualytic, prowadnice teleskopowe z pełnym wysuwem, I-Light Space, opuszczana grzałka opiekacza, inox, Linia Integra.

czytaj więcej

Opinie o piekarniku Amica do zabudowy Impression EBA8552

Dodaj swoją opinię o piekarniku:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)